fbpx

Nou op die lug

Klankkoerant Middaguitgawe

13:00 14:00


Volgende op die lug
Vrydag 14:00

MD Greyling

Vrydag 18:00

Sake 20/20

Vrydag 18:30

Pienaar Lochner Vrydag


Sosiale Media


Choose a day


Deurnag

00:00Maandag

00:00Maandag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

00:00 Andantino (H) opgestel en aangebied deur Faan Rabie

02:30 Boekvoorlesing (H)

03:00 Ek wil weet (H) deur Faan Rabie

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

05:00 Regstreeks met Riaan Grobler

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Maandag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Maandag

08:00Maandag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Maandag

09:00Maandag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Maandag

12:30Maandag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Maandag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Maandag

14:00Maandag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Maandag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Maandag

18:00Maandag

[...]

Lees meer

18:30Maandag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur James Kemp

20:00 Nuusopsomming

20:05 Nuuskommentaar

20:10 Omroeperskeuse   21:00 My storie tussen die note 21:30 Keur Afrikaans  

Lees meer

Fokus

19:15Maandag

19:15Maandag

'n Paneel van kenners kyk na die vernaamste nuusgebeure.

Lees meer

20:00Maandag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur James Kemp

20:00 Nuusopsomming

20:05 Nuuskommentaar

20:10 Omroeperskeuse   21:00 My storie tussen die note 21:30 Keur Afrikaans  

Lees meer

Deurnag

00:00Dinsdag

00:00Dinsdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

02:30 Boekvoorlesing (H)

03:00 Liefdesliedjies (H)

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

05:00 Regstreeks met Riaan Grobler

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Dinsdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Dinsdag

08:00Dinsdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Dinsdag

09:00Dinsdag

09:00 – 12:30 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:00 Nuusopsomming

09:10 Kontreidagboek

09:30 Verkeersverslag

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

10:30 Verkeersverslag

11:00 Volledige Bulletin

11:30 Regspraak aangebied deur Marianne Breytenbach

12:00 Nuusopsomming

12:05 Musiek & Promosie

Lees meer

Oggendkuier

12:00Dinsdag

12:00Dinsdag

09:00 – 12:30 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:00 Nuusopsomming

09:10 Kontreidagboek

09:30 Verkeersverslag

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

10:30 Verkeersverslag

11:00 Volledige Bulletin

11:30 Regspraak aangebied deur Marianne Breytenbach

12:00 Nuusopsomming

12:05 Musiek & Promosie

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Dinsdag

12:30Dinsdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Dinsdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Dinsdag

14:00Dinsdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Dinsdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Dinsdag

18:00Dinsdag

[...]

Lees meer

18:30Dinsdag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:30 Musiek

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

20:00 Volledige bulletin

Lees meer

Deurnag

00:00Woensdag

00:00Woensdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar

02:00 In die ou waenhuis (H) aangebied deur Willie Mynhardt en MD Greyling

02:30 Boekvoorlesing

03:00 Regspraak (H) aangebied deur Marianne Breytenbach

04:30 Klankkoerant Landbou (H) aangebied deur Henk Joubert

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Woensdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Woensdag

08:00Woensdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Woensdag

09:00Woensdag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Woensdag

12:30Woensdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Woensdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

Heinrich Marnitz

14:00Woensdag

14:00Woensdag

[...]

Lees meer

MD Greyling

14:30Woensdag

14:30Woensdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

KLANKKOERANT Laatuitgawe

17:00Woensdag

17:00Woensdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Woensdag

18:00Woensdag

[...]

Lees meer

Pienaar Lochner Woensdag

18:30Woensdag

18:30Woensdag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:30 Musiek

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:30 In Die Ou Waenhuis met Willie Mynhard en MD Greyling.

20:00 Volledige bulletin

20:05 Nuuskommentaar 20:15 Wringkrag 21:00 Versamelaarsklub

Lees meer

06:00Donderdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Donderdag

08:00Donderdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Donderdag

09:00Donderdag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Donderdag

12:30Donderdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Donderdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Donderdag

14:00Donderdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

KLANKKOERANT Laatuitgawe

17:00Donderdag

17:00Donderdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Donderdag

18:00Donderdag

[...]

Lees meer

Rugby Radio

19:10Donderdag

19:10Donderdag

[...]

Lees meer

Jaco Versveld

20:00Donderdag

20:00Donderdag

18:00 – 22:00 met Jaco Versveld

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Rugbyradio met Hennie Koortzen

20:00 Volledige Bulletin

Lees meer

Deurnag

00:00Vrydag

00:00Vrydag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

03:00 Uit die Hoed (H) aangebied deur

Marianne Breytenbach

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:10 Boeremusiek Toeka tot Nou

o.l.v Hugo Radley en Sam Keyter

05:00 Musiek

05:50 Dagopening

Lees meer

06:00Vrydag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Estel Terblanché

08:00Vrydag

08:00Vrydag

08:00 – 09:00 met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

08:40 Fliekrubriek

Lees meer

Oggendkuier

09:00Vrydag

09:00Vrydag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Vrydag

12:30Vrydag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Vrydag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Vrydag

14:00Vrydag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Vrydag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Vrydag

18:00Vrydag

[...]

Lees meer

18:30Vrydag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:30 Musiek

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:15 Boeremusiek Toeka tot Nou o.l.v Hugo Radley en Sam Keyter

20:00 Volledige bulletin

20:05 Nuuskommentaar 20:10 Uit die hoed o.l.v Marianne Breytenbach 21:00 Country Treffers

Lees meer

Deurnag

00:00Saterdag

00:00Saterdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

03:00 Uit die Hoed (H) aangebied deur

Marianne Breytenbach

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:10 Boeremusiek Toeka tot Nou

o.l.v Hugo Radley en Sam Keyter

05:00 Musiek

05:50 Dagopening

Lees meer

Jacques Botes

06:00Saterdag

06:00Saterdag

Oggend: 06:00 – 11:00 Met Jacques Botes

08:00 Nuus en weervoorspelling

08:45 Pragtuin Met Protek

09:30 Crisis on Call

10:00 Oggendoordenking

Lees meer

Jaco Versveld Middag

11:00Saterdag

11:00Saterdag

Middag: 11:00 – 16:00 met Jaco Versveld

13:00 Nuus / Reënvalverslag

13:30 Bielies van die Boerejol met Theo

Erasmus

16:00 Top Tien aangebied deur Riaan Grobler

Lees meer

Deurnag

00:00Sondag

00:00Sondag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

00:00 Allegaartjie o.l.v. Jaco Versveld

01:10 Sabbatstonde (H)

01:30 Maak My U Weë Bekend (H) o,l.v. Dr Hennie Botes

02:00 Serenade (h) aangebied deur Tienie Mans

02:30 Goue Gunstelinge (H) Faan Rabie

03:00 Uit Die Hart aangebied deur Jan Swanepoel

04:00 Tot Sy Eer (H) Faan Rabie

04:30 Tienie se Musiek (H) aangebied deur Tienie Mans

05:15 Rondom Die Orrel en Sy Meesters (H) aangebied

deur Jan Zielman

Lees meer

Oggend met Faan Rabie

06:00Sondag

06:00Sondag

Oggend: 06:00 – 12:00 met Faan Rabie

05:57 Voëlgeluide

06:00 Dagopening

06:05 Met Dagbreek – Musiek deur MD Greyling

06:45 Sabbatstonde

07:15 Kerkaktueel o.l.v Elsje van Jaarsveld

08:00 Nuus

08:05 Musiek opgestel deur Marianne Breytenbach

09:00 Oggenderediens

09:45 Tot Sy Eer - Opgestel deur Faan Rabie

10:15 Uit die Hart aangebied deur Jan Swanepoel

11:00 Nuus

11:15 Andantino aangebied deur Faan Rabie

Middag: 12:

Lees meer

Marianne Breytenbach

08:00Sondag

08:00Sondag

08:00 – 09:00 Intermezzo

Lees meer

Oggend met Faan Rabie

09:00Sondag

09:00Sondag

Oggend: 06:00 – 12:00 met Faan Rabie

05:57 Voëlgeluide

06:00 Dagopening

06:05 Met Dagbreek – Musiek deur MD Greyling

06:45 Sabbatstonde

07:15 Kerkaktueel o.l.v Elsje van Jaarsveld

08:00 Nuus

08:05 Musiek opgestel deur Marianne Breytenbach

09:00 Oggenderediens

09:45 Tot Sy Eer - Opgestel deur Faan Rabie

10:15 Uit die Hart aangebied deur Jan Swanepoel

11:00 Nuus

11:15 Andantino aangebied deur Faan Rabie

Middag: 12:

Lees meer

Middag met Faan Rabie

12:00Sondag

12:00Sondag

Middag: 12:00 – 17:00 met Faan Rabie

12:00 Sondagkeur opgestel deur Faan Rabie

13:00 Nuus

13:05 Mooi Bly Maar Mooi aangebied deur Jan Swanepoel

14:00 Goue Gunstelinge - Faan Rabie

15:15 Uit My Platerak aangebied deur Heinrich Marnitz

16:00 Ek Wil Weet o.l.v. Faan Rabie

Lees meer

17:00Sondag

Aand: 17:00 – 22:00 met Jaco Versveld

17:00 Maak My U Weë Bekend aangebied

deur Dr Hennie Botes

17:30 Allegaartjie o.l.v. Jaco Versveld

18:30 Sing Tot Die Heer – Neels Matthysser

19:00 Aanderediens

19:30 Rondom Die Orrel en Sy Meesters aangebied

deur Jan Zielman

20:00 Nuus

20:05 Verkorte Weervoorspelling

20:10 Serenade aangebied deur Tienie Mans

20:30 Tiene se musiek o.l.v. Tienie Mans

21:15 Andre se Keuse o.l.v André Liebenberg

Lees meer

Tienie se Musiek

20:00Sondag

20:00Sondag

[...]

Lees meer

Laataand

21:00Sondag

21:00Sondag

Laataand

22:15 Wat Sê die Musiek deur Bets Botha-Steenekamp

23:50 Dagsluiting

23:55 Volksliedere

Lees meer

Current track

Title

Artist