Nou op die lug

MD Greyling

14:30 17:00


Volgende op die lug
Woensdag 14:30

MD Greyling

Woensdag 17:00

KLANKKOERANT Laatuitgawe

Woensdag 18:00

Sake 20/20

Woensdag 18:30

Pienaar Lochner

Woensdag 22:00

Martin Jansen



Nuus Hoogtepunte


0 0

Oor Groepsvoordeel is beide kante verkeerd

Nuuskommentaar: 22 Mei Een van die gonswoorde wat in die 21ste eeu, veral in die Weste gewild geword het, is die idee van interseksionaliteit.  Hierdie metode van sosiale verdeling hou vol dat ʼn persoon, afhangend van jou ras, geslag, en ander agtergrondmerkers, in ‘n sekere mate benadeel is.  Hierdie redenasie sou dan, as dit verpraktiseer […]


Voorgestelde Artikels


Sosiale Media


Choose a day


Deurnag

00:00Maandag

00:00Maandag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

00:00 Andantino (H) opgestel en aangebied deur Faan Rabie

02:30 Boekvoorlesing (H)

03:00 Ek wil weet (H) deur Faan Rabie

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

05:00 Regstreeks met Riaan Grobler

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Maandag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Maandag

08:00Maandag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Maandag

09:00Maandag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Maandag

12:30Maandag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Maandag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Maandag

14:00Maandag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Maandag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Maandag

18:00Maandag

[...]

Lees meer

Pienaar Lochner

18:30Maandag

18:30Maandag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur Anton Meijer

20:00 Volledige Bulletin

20:05 Nuuskommentaar

21:30 My bosveldvuurtjie

Lees meer

Fokus

19:15Maandag

19:15Maandag

'n Paneel van kenners kyk na die vernaamste nuusgebeure.

Lees meer

Pienaar Lochner

20:00Maandag

20:00Maandag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur Anton Meijer

20:00 Volledige Bulletin

20:05 Nuuskommentaar

21:30 My bosveldvuurtjie

Lees meer

Martin Jansen

22:00Maandag

22:00Maandag

22:00 – 24:00 met Martin Jansen

22:00 Nuus en weervoorspelling

22:25 Mens agter die mens

23:00 Afrikaans ter elfder ure

23:55 Dagsluiting

Lees meer

Deurnag

00:00Dinsdag

00:00Dinsdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

02:30 Boekvoorlesing (H)

03:00 Liefdesliedjies (H)

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

05:00 Regstreeks met Riaan Grobler

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Dinsdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Dinsdag

08:00Dinsdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Dinsdag

09:00Dinsdag

09:00 – 12:30 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:00 Nuusopsomming

09:10 Kontreidagboek

09:30 Verkeersverslag

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

10:30 Verkeersverslag

11:00 Volledige Bulletin

11:30 Regspraak aangebied deur Marianne Breytenbach

12:00 Nuusopsomming

12:05 Musiek & Promosie

Lees meer

Regspraak

11:30Dinsdag

11:30Dinsdag

[...]

Lees meer

Oggendkuier

12:00Dinsdag

12:00Dinsdag

09:00 – 12:30 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:00 Nuusopsomming

09:10 Kontreidagboek

09:30 Verkeersverslag

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

10:30 Verkeersverslag

11:00 Volledige Bulletin

11:30 Regspraak aangebied deur Marianne Breytenbach

12:00 Nuusopsomming

12:05 Musiek & Promosie

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Dinsdag

12:30Dinsdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Dinsdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Dinsdag

14:00Dinsdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Dinsdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Dinsdag

18:00Dinsdag

[...]

Lees meer

Pienaar Lochner

18:30Dinsdag

18:30Dinsdag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:30 Musiek

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

20:00 Volledige bulletin

21:00 Wenner Wysies o.l.v Pienaar Lochner

21:30 Fokus en verhoog o.l.v. Pienaar Lochner

Lees meer

Martin Jansen

22:00Dinsdag

22:00Dinsdag

22:00 – 24:00 met Martin Jansen

22:00 Nuus en weervoorspelling

22:25 Mens agter die mens

23:00 Afrikaans ter elfder ure

23:55 Dagsluiting

Lees meer

Deurnag

00:00Woensdag

00:00Woensdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar

02:00 In die ou waenhuis (H) aangebied deur Willie Mynhardt en MD Greyling

02:30 Boekvoorlesing

03:00 Regspraak (H) aangebied deur Marianne Breytenbach

04:30 Klankkoerant Landbou (H) aangebied deur Henk Joubert

05:50 Vroegoggend uit die Woord

Lees meer

06:00Woensdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Woensdag

08:00Woensdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Woensdag

09:00Woensdag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Woensdag

12:30Woensdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Woensdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

Heinrich Marnitz

14:00Woensdag

14:00Woensdag

[...]

Lees meer

MD Greyling

14:30Woensdag

14:30Woensdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

KLANKKOERANT Laatuitgawe

17:00Woensdag

17:00Woensdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Woensdag

18:00Woensdag

[...]

Lees meer

Pienaar Lochner

18:30Woensdag

18:30Woensdag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur Anton Meijer

20:00 Volledige Bulletin

20:05 Nuuskommentaar

21:30 My bosveldvuurtjie

Lees meer

Martin Jansen

22:00Woensdag

22:00Woensdag

22:00 – 24:00 met Martin Jansen

22:00 Nuus en weervoorspelling

22:25 Mens agter die mens

23:00 Afrikaans ter elfder ure

23:55 Dagsluiting

Lees meer

06:00Donderdag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Klankkoerant Bylaag

08:00Donderdag

08:00Donderdag

08:00 – 09:00 Bylaag met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

Lees meer

Oggendkuier

09:00Donderdag

09:00Donderdag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Net Medies

12:00Donderdag

12:00Donderdag

[...]

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Donderdag

12:30Donderdag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Donderdag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Donderdag

14:00Donderdag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

KLANKKOERANT Laatuitgawe

17:00Donderdag

17:00Donderdag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Donderdag

18:00Donderdag

[...]

Lees meer

Rugby Radio

19:10Donderdag

19:10Donderdag

[...]

Lees meer

Jaco Versveld

20:00Donderdag

20:00Donderdag

18:00 – 22:00 met Jaco Versveld

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Rugbyradio met Hennie Koortzen

20:00 Volledige Bulletin

Lees meer

Martin Jansen

22:00Donderdag

22:00Donderdag

22:00 – 24:00 met Martin Jansen

22:00 Nuus en weervoorspelling

22:25 Mens agter die mens

23:00 Afrikaans ter elfder ure

23:55 Dagsluiting

Lees meer

Deurnag

00:00Vrydag

00:00Vrydag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

03:00 Uit die Hoed (H) aangebied deur

Marianne Breytenbach

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:10 Boeremusiek Toeka tot Nou

o.l.v Hugo Radley en Sam Keyter

05:00 Musiek

05:50 Dagopening

Lees meer

06:00Vrydag

KLANKKOERANT:OGGENDUITGAWE 06:00 – 08:00 met James Kemp en Esmarie Yssel

06:00 Nuusopsomming

06:05 Weervoorspelling

06:07 Verkeersverslag

06:20 Nuusoorsig met Anton Meijer

06:28 Verkeersverslag

06:30 Nuusopsomming

06:35 Finansiële Verslag aangebied deur Willem Smit

(Dinamika Fondsebestuurders)

06:45 Parlementêre oorsig deur Jan-Jan Joubert

06:53 7 voor 7

07:00 Volledige Bulletin

07:10 Verkeersverslag

07:15 Aktualiteit

07:30 Nuushooftrekke/Sport/Verkeer

07:40 Internasionale Nuus o.l.v Heinrich Marnitz

Lees meer

Estel Terblanché

08:00Vrydag

08:00Vrydag

08:00 – 09:00 met Estel Terblanché

08:00 Volledige Bulletin

08:05 Reisigersweer

08:10 Verkeer

08:40 Fliekrubriek

Lees meer

Oggendkuier

09:00Vrydag

09:00Vrydag

09:00 – 13:00 Oggendkuier met Elsje van Jaarsveld

09:10 Kontreidagboek deurlopend tot 11:00

10:00 Nuusopsomming

10:05 Oggendoordenking

11:00 Volledige Bulletin

12:00 Nuusopsomming 12:05 Musiek & Promosie

12:30 Klankkoerant Landbou o.l.v Henk Joubert

Lees meer

Klankkoerant Landbou

12:30Vrydag

12:30Vrydag

Klankkoerant Landbou met Jake Stols

Lees meer

13:00Vrydag

KLANKKOERANT: Middaguitgawe 13:00 – 14:00

met Sarina Frauenstein

13:00 Nuusbulletin

13:05 Sportnuus deur Hennie Koortzen

13:10 Weer/ Verkeer

Lees meer

MD Greyling

14:00Vrydag

14:00Vrydag

14:00 – 17:00 met MD Greyling

14:00 Nuusopsomming

15:00 Kort Bulletin

15:05 Verkeersverslag

15:30 Verkeersverslag

16:00 Volledige bulletin

Lees meer

17:00Vrydag

KLANKKOERANT: Laatuitgawe 16:00 – 18:30

met Sarina Frauenstein

17:00 Volledige Bulletin

17:30 Nuusopsomming

18:00 Nuusopsomming

Lees meer

Sake 20/20

18:00Vrydag

18:00Vrydag

[...]

Lees meer

Pienaar Lochner

18:30Vrydag

18:30Vrydag

18:00 – 22:10 met Pienaar Lochner

18:05 Sake 20-20 o.l.v James Kemp

18:55 Huisgodsdiens

19:00 Kort Bulletin

19:05 Boekvoorlesing

19:10 Fokus aangebied deur Anton Meijer

20:00 Volledige Bulletin

20:05 Nuuskommentaar

21:30 My bosveldvuurtjie

Lees meer

Martin Jansen

22:00Vrydag

22:00Vrydag

22:00 – 24:00 met Martin Jansen

22:00 Nuus en weervoorspelling

22:25 Mens agter die mens

23:00 Afrikaans ter elfder ure

23:55 Dagsluiting

Lees meer

Deurnag

00:00Saterdag

00:00Saterdag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

01:00 Nuuskommentaar (H)

03:00 Uit die Hoed (H) aangebied deur

Marianne Breytenbach

04:00 Stasie-opening; Voëlgeluide en volksliedere

04:10 Boeremusiek Toeka tot Nou

o.l.v Hugo Radley en Sam Keyter

05:00 Musiek

05:50 Dagopening

Lees meer

Jacques Botes

06:00Saterdag

06:00Saterdag

Oggend: 06:00 – 11:00 Met Jacques Botes

08:00 Nuus en weervoorspelling

08:45 Pragtuin Met Protek

09:30 Crisis on Call

10:00 Oggendoordenking

Lees meer

Jaco Versveld Middag

11:00Saterdag

11:00Saterdag

Middag: 11:00 – 16:00 met Jaco Versveld

13:00 Nuus / Reënvalverslag

13:30 Bielies van die Boerejol met Theo

Erasmus

16:00 Top Tien aangebied deur Riaan Grobler

Lees meer

Aand met Martin Jansen

17:00Saterdag

17:00Saterdag

Aand: 17:00 – 23:00 met Martin Jansen

18:55 Huisgodsdiens

19:30 Solo 7 (H) aangebied deur Heinrich Marnitz

20:00 Nuus

22:00 Nuus

22:05 Liefdesliedjies

23:00 Versamelaarsklub (H) aangebied deur Pienaar Lochner

23:50 Dagsluiting

23:55 Volksliedere

Lees meer

Deurnag

00:00Sondag

00:00Sondag

Deurnag: 00:00 – 06:00 met Riaan Grobler

00:00 Allegaartjie o.l.v. Jaco Versveld

01:10 Sabbatstonde (H)

01:30 Maak My U Weë Bekend (H) o,l.v. Dr Hennie Botes

02:00 Serenade (h) aangebied deur Tienie Mans

02:30 Goue Gunstelinge (H) Faan Rabie

03:00 Uit Die Hart aangebied deur Jan Swanepoel

04:00 Tot Sy Eer (H) Faan Rabie

04:30 Tienie se Musiek (H) aangebied deur Tienie Mans

05:15 Rondom Die Orrel en Sy Meesters (H) aangebied

deur Jan Zielman

Lees meer

Oggend met Faan Rabie

06:00Sondag

06:00Sondag

Oggend: 06:00 – 12:00 met Faan Rabie

05:57 Voëlgeluide

06:00 Dagopening

06:05 Met Dagbreek – Musiek deur MD Greyling

06:45 Sabbatstonde

07:15 Kerkaktueel o.l.v Elsje van Jaarsveld

08:00 Nuus

08:05 Musiek opgestel deur Marianne Breytenbach

09:00 Oggenderediens

09:45 Tot Sy Eer - Opgestel deur Faan Rabie

10:15 Uit die Hart aangebied deur Jan Swanepoel

11:00 Nuus

11:15 Andantino aangebied deur Faan Rabie

Middag: 12:

Lees meer

Middag met Faan Rabie

12:00Sondag

12:00Sondag

Middag: 12:00 – 17:00 met Faan Rabie

12:00 Sondagkeur opgestel deur Faan Rabie

13:00 Nuus

13:05 Mooi Bly Maar Mooi aangebied deur Jan Swanepoel

14:00 Goue Gunstelinge - Faan Rabie

15:15 Uit My Platerak aangebied deur Heinrich Marnitz

16:00 Ek Wil Weet o.l.v. Faan Rabie

Lees meer

17:00Sondag

Aand: 17:00 – 22:00 met Jaco Versveld

17:00 Maak My U Weë Bekend aangebied

deur Dr Hennie Botes

17:30 Allegaartjie o.l.v. Jaco Versveld

18:30 Sing Tot Die Heer – Neels Matthysser

19:00 Aanderediens

19:30 Rondom Die Orrel en Sy Meesters aangebied

deur Jan Zielman

20:00 Nuus

20:05 Verkorte Weervoorspelling

20:10 Serenade aangebied deur Tienie Mans

20:30 Tiene se musiek o.l.v. Tienie Mans

21:15 Andre se Keuse o.l.v André Liebenberg

Lees meer

Tienie se Musiek

20:00Sondag

20:00Sondag

[...]

Lees meer

Laataand

21:00Sondag

21:00Sondag

Laataand

22:15 Wat Sê die Musiek deur Bets Botha-Steenekamp

23:50 Dagsluiting

23:55 Volksliedere

Lees meer

Hearing test provided by hearX Group

Current track

Title

Artist